Informacje dla osób niepełnosprawnych

Informacja dla osób niepełnosprawnych

 

  1. Wejście do budynku Sądu Okręgowego dla osób niepełnosprawnych znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego. Na zewnątrz budynku, przy drzwiach znajduje się tablica wskazująca, iż jest to wejście dla osób niepełnosprawnych. Wejście to jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
  2. Przy wejściu dla osób niepełnosprawnych znajduje się dzwonek, którym osoba powiadamia pracownika sądu o swojej obecności.
  3. Po otrzymaniu sygnału dzwonka odpowiedzialny pracownik sądu jest zobowiązany do udzielenia pomocy osobie w dotarciu do konkretnego miejsca wewnątrz budynku sądu.
  4. Wewnątrz budynku sądu znajduje się winda. Do windy osoby niepełnosprawne dotrą wchodząc wejściem dostosowanym dla ich potrzeb.
  5. Przed budynkiem sądu znajduje się parking, na którym dla osób niepełnosprawnych przeznaczone zostały cztery miejsca postojowe.
  6. W Biurze Obsługi Interesanta Sądu Okręgowego dla osób niesłyszących zainstalowano wideotelefon, za pomocą którego świadczone są usługi z zakresu tłumaczeń języka migowego.

Rejestr zmian dla: Informacje dla osób niepełnosprawnych

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Elblągu
Wytworzył:
Anna Trocka
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2016-07-19
Publikacja w dniu:
2016-07-19
Opis zmiany:
b/d