Elektroniczna skrzynka podawcza

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 września 2005 roku w sprawie warunków organizacyjno-technicznych doręczania dokumentów elektronicznych podmiotom publicznym (Dz. U. Nr 200 poz. 1651) oraz z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 listopada 2006 roku w sprawie sporządzania i doręczania pism w formie dokumentów elektronicznych (Dz. U. Nr 227 poz. 1664) informujemy iż Sąd Okręgowy w Elblągu uruchomił za pośrednictwem platformy ePUAP możliwość przesyłania dokumentów drogą elektroniczną.


Informuje się, że pisma procesowe nie mogą być wnoszone drogą elektroniczną. W obecnym stanie prawnym pisma tak przesłane nie wywołują skutków prawnych. Możliwe jest składanie pism poza właściwym postępowaniem sądowym.


Elektroniczna skrzynka podawcza Sądu Okręgowego w Elblągu utworzona została na udostępnionej przez MSWiA platformie ePUAP  elektronicznej platformie usług administracji publicznej). Z tego względu korzystanie z niej jest możliwe tylko dla posiadaczy konta użytkownika na platformie ePUAP. Założenie konta na http://www.epuap.gov.pl jest bezpłatne. Adres elektronicznej skrzynki podawczej ESP (ePUAP) Sądu Okręgowego w Elblągu: http://www.epuap.gov.pl.


Szczegółowe informacje odnośnie zakładania i edycji konta na platformie ePUAP, zarzadzania dokumentami elektronicznymi oraz najczęściej zadawanymi pytaniami można uzyskać klikając tutaj...

Rejestr zmian dla: Elektroniczna skrzynka podawcza

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Elblągu
Wytworzył:
Anna Trocka
Opublikował:
Mariusz Kokłowski
Dokument z dnia:
2011-11-08
Publikacja w dniu:
2011-11-08
Opis zmiany:
b/d