II Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku

W dniu 09 maja 2017 r. Sąd Okręgowy w Elblągu odwiedziła klasa II Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku (klasa o profilu policyjnym). Uczniowie zwiedzali budynek Sądu. Następnie udali się do sali 116, gdzie wzięli udział w rozprawie karnej.

Prowadzący rozprawę SSO Marek Nawrocki przeprowadził z uczniami pogadankę, wyjaśnił czego sprawa dotyczy, a po zamknięciu rozprawy omówił zaistniałe sytuacje procesowe. Rozprawa ta co do jednego z oskarżonych zakończyła się wydaniem wyroku skazującego. Młodzież miała okazję wysłuchać mów końcowych, a nadto SSO Marek Nawrocki wytłumaczył młodzieży jakie okoliczności Sąd miał na względzie wydając właśnie takie rozstrzygnięcie.

Tematyka procesu była dla uczniów bardzo ciekawa, miała również aspekt wychowawczy, gdyż oskarżeni są osobami niewiele od nich starszymi, a zarzucane im czyny penalizowane są w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Po rozprawie klasa udała się do pomieszczeń Konwoju, gdzie funkcjonariusz omówił procedury zachowania bezpieczeństwa oraz młodzież zobaczyła cele i pokój monitoringu.

Na koniec na ręce nauczyciela przekazano pozycję „Poradnik prawny dla młodzieży ponadgimnazjalnej" publikowany na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Galeria

Rejestr zmian dla: II Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Elblągu
Wytworzył:
Anna Trocka
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-03-08
Publikacja w dniu:
2018-03-08
Opis zmiany:
b/d